Este important să vă informați cu privire la aceste metode de înșelăciune! De obicei, modelele nou-venite sunt înșelate din cauza lipsei lor de experiență cu produsul și procesele noastre, dar chiar dacă sunteți un model cu experiență, ar trebui să fiți la curent cu aceste metode. S-ar putea să nu știi niciodată ce urmează!

Înainte de a trece la metode, este extrem de important să înțelegeți că aceste metode de înșelăciune au loc pe Skype.

Nu vă vom întreba NICIODATĂ:

 • pe Skype pentru un spectacol

 • un apel de verificare în care te expui într-un mod indecent

 • să ne trimiteți documente prin Skype

 • să ne furnizați acreditările contului dvs.

Nu vom face NICIODATĂ:

 • să vă anunțe ceva pe Skype (noi folosim e-mailuri)

 • rambursarea banilor prin Skype

De fiecare dată când aveți un dubiu, vă rugăm să deschideți un Live Chat cu echipa noastră de asistență clienți.

Acum, haideți să discutăm despre metodele de înșelăciune pe care le-am descoperit. Nu le-am fi descoperit niciodată fără ajutorul vostru. Vă rugăm, fiți un utilizator responsabil și ajutați-ne să vă ajutăm. Chiar dacă ați fost înșelat, asta nu înseamnă că un alt model ar trebui să fie. Raportează acești escroci echipei de asistență prin deschiderea unui Live Chat.

 1. Metoda SkyPrivate Administrator (ajutare membrilor sa plătească)

  Nu contactăm niciodată modelele pe Skype pentru a le anunța despre ofertele Premium. Nu vă lăsați păcăliți, este o înșelătorie!

 2. Metoda de apelare preplătită (utilizând funcția de programare Skype)

  Niciodată să nu aveți încredere în acest tip de oferte, ei încearcă să vă înșele. După cum puteți vedea în captura de ecran de mai sus, "jan7 este un membru Premium și a folosit SkyPrivate Pay-Per-Minute, dar modelul..." - TOTAL SCAM. Noi nu trimitem astfel de mesaje pe Skype. Nu vă lăsați păcăliți! De asemenea, au început să folosească avatarele noastre de suport pentru a fi mai convingători! Nu aveți încredere în ei, deschideți întotdeauna un Live Chat pe site sau din contul dvs.

  Fiecare plată efectuată către și din contul dvs. este înregistrată în contul dvs. SkyPrivate la secțiunea Istoric ⇒ Toate plățile. O puteți verifica oricând!

 3. Metoda de apel de verificare

  Escrocii sunt inventivi și pot folosi un "nume oficial", o poză sau chiar poreclele reprezentanților noștri de asistență. Nu vă lăsați păcălit! Dacă întâmpinați astfel de cazuri, vă sugerez să accesați site-ul web și să deschideți un Live Chat cu echipa reală a personalului!

 4. Metoda de modificare a butoanelor de profil/detalii (fals photoshopat)

  Unii escroci pot modifica unele butoane/text din profilul tău public pentru a te păcăli să faci un spectacol! Nu acceptați acest lucru! Discutați cu echipa noastră de asistență (deschizând un Live Chat) despre asta și vom găsi o soluție împreună!

 5. Metoda de trimitere a unui virus/fișier suspect

  După cum puteți vedea, fișierul video de mai sus are extensia .vbs. Acesta este un truc! Având mp4 la sfârșitul unui fișier creează un nivel de încredere, dar, de fapt, formatul .vbs este utilizat pentru executabile care vor rula anumite procese de administrator (care pot încălca securitatea computerului dumneavoastră, dacă acest lucru este intenționat).

  Aici veți vedea un exemplu a ceea ce se poate întâmpla dacă descărcați și executați un astfel de program:

 6. Metoda echipei tehnice

Echipa tehnică nu vă va contacta niciodată pe Skype fără o conversație prealabilă cu Serviciul de asistență. Ocazional, se întâmplă, dar nu folosește niciodată acest tip de introducere și întotdeauna se prezintă cu un nume (nu doar "echipa tehnică"). Pentru a fi în siguranță, deschideți un Live Chat cu echipa de asistență.

7. Rezolvarea problemelor (sesiune la distanță) scam

Nu vă vom contacta niciodată pentru a intra într-o sesiune de depanare la distanță. Dacă nu ne-ați contactat, NU intrați în nicio sesiune la distanță cu o persoană. Mai mult ca sigur că sunt escroci.

Ai găsit răspunsul căutat?